Cześć! Witajcie na naszym blogu. Na wstępie chcemy powiedzieć, że bardzo się cieszymy, że tu trafiliście i mamy nadzieję, że zostaniecie z nami na dłużej 🙂
Kim jesteśmy?

Polegytravels to my, Ola i Mohamed, polsko-egipskie małżeństwo zakochane w podróżach. Na co dzień pracujemy na etacie, a w czasie wolnym zwiedzamy świat. Odwiedziliśmy już 26 państw na 3 kontynentach. Podróżujemy gdzie się da i czym się da chociaż najbardziej lubimy podróże samochodem po Europie. Blogujemy i vlogujemy o podróżach, Egipcie, życiu w związku mieszanych. Marzymy o podróży dokoła świata!

Podróżujemy wspólnie już od 6 lat. Najpierw zwiedzaliśmy Polskę i Egipt, później zaczęliśmy poznawać resztę Europy. W 2017 roku pojechaliśmy w pierwszą podróż samochodem do Niemiec, Liechtensteinu, Włoch i Słowenii. Spanie w samochodzie, samodzielne gotowanie. Od tego zaczęło się nasze zwiedzanie Europy samochodem. Później pojechaliśmy na 3 tygodnie dokoła Hiszpanii i na Gibraltar, w podróż do Holandii, Belgii i Luksemburga, rok temu objechaliśmy Bałkany, a w tym roku byliśmy już na objazdówce po Rumunii i Bułgarii.

Gdzie już byliśmy?

Kraje (i terytoria zależne), które odwiedziliśmy: Polska, Egipt, Niemcy, Francja, Hiszpania, Gibraltar, Portugalia, Holandia, Belgia, Luksemburg, Liechtenstein, Szwajcaria, Włochy, Słowenia, Czechy, Słowacja, Węgry, Serbia, Kosowo, Macedonia Północna, Albania, Czarnogóra, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Rumunia, Bułgaria, Indie.

Poza tym ja odwiedziłam jeszcze Koreę Południową, a Mohamed RPA, Chiny i Hong Kong.Jak podróżujemy?

Na naszym blogu chcemy pokazać, że każdy może podróżować i wcale nie potrzebuje do tego dużej ilości pieniędzy. Wystarczy marzenie, plan i trochę oszczędności. Najważniejsze dla nas jest podróżowanie świadome, bycie otwartym, poznawanie nowych miejsc i kultur, bez oceniania tego w jaki sposób żyją inni ludzie. Od każdego człowieka możemy się przecież czegoś nauczyć. A odmienne pochodzenie, kultura czy religia nie są przeszkodą aby się zaprzyjaźnić. Wręcz przeciwnie, pozwala nam to poznać dany kraj od zupełnie innej strony, poznać codzienne życie