Kim jesteśmy?

Cześć! Witaj na polegytravels. Bardzo się cieszymy, że tu jesteś i mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej!

Polegytravels to my, Ola i Mohamed, polsko-egipskie małżeństwo zakochane w podróżach. Na co dzień pracujemy jako nauczyciele języka arabskiego, a w czasie wolnym zwiedzamy świat. Odwiedziliśmy już 44 kraje na 3 kontynentach. Uwielbiamy podróże samochodem po Europie a także dalsze wyprawy do Azji i krajów arabskich. Wciąż marzymy o podróży dookoła świata.

Podróżujemy wspólnie już od 12 lat. Najpierw zwiedzaliśmy Polskę i Egipt, później zaczęliśmy poznawać resztę Europy i dalsze kierunki takie jak Azja Południowo-Wschodnia i kraje arabskie. W 2022 roku kupiliśmy vana i przerobiliśmy go na kamper. To vanem zwiedzamy teraz Europę. Na przełomie 2023 i 2024 roku odbyliśmy półroczną podróż po Azji.

Gdzie już byliśmy?

Odwiedziliśmy wspólnie już 44 kraje. Są wśród nich Egipt, Hiszpania, Malta, Andora, Włochy, Francja, Szwajcaria, Grecja, Serbia, Albania, Macedonia Północna, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Chorwacja, Holandia, Belgia, Luksemburg Finlandia, Szwecja, Turcja, Oman, Arabia Saudyjska, Tajlandia, Indonezja, Malezja, Wietnam, Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Indie.

Jak podróżujemy?

Na naszym blogu i we vlogach, które nagrywamy staramy się pokazać, że każdy może podróżować i wcale nie potrzebuje do tego worka pieniędzy. Wystarczy marzenie, plan i trochę oszczędności. Bardzo ważne jest dla nas jest świadome podróżowanie i bycie otwartym na poznawanie nowych miejsc i kultur, bez oceniania tego w jaki sposób żyją inni ludzie. Od każdego człowieka możemy się czegoś nauczyć, a odmienne pochodzenie, kultura czy religia nie są przeszkodą aby się zaprzyjaźnić. Piękno świata tkwi w jego różnorodności.

Podróż życia

W 2020 roku postanowiliśmy zmienić coś w naszym życiu i spełnić marzenie o podróży dookoła świata. 5 sierpnia wsiedliśmy do samolotu z biletem w jedną stronę i polecieliśmy do Stambułu. Przez 2 miesiące podróżowaliśmy autostopem po Turcji. Później pojechaliśmy do Grecji i po dwóch miesiącach spędzonych w Atenach przylecieliśmy na Maltę. To na tej maleńkiej wyspie zostaliśmy ostatecznie na 1,5 roku. Po Malcie zamieszkaliśmy na pół roku w Egipcie, a następnie wróciliśmy do Polski alby zbudować naszego własnego kampera. W 2023 roku odbyliśmy pierwszą podróż naszym kampervanem do Hiszpanii i po 3 miesiącach wróciliśmy do Polski aby ruszyć w podróż do Azji. Najpierw przez dwa miesiące pracowaliśmy w Arabii Saudyjskiej, a później pół roku spędziliśmy w Indonezji, Malezji, Tajlandii, Wietnamie, Omanie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. To była najdłuższa podróż w naszym życiu! Nie udało się objechać świata dookoła, ale wspomnienia zebraliśmy na całe życie. Aktualnie jesteśmy w Polsce i pracujemy jako nauczyciele dialektu egipskiego.