Malta pełna jest miejsc, które stały się scenerią dla filmów i seriali. Jednym z takich miejsc jest Popeye Village czyli Wioska Popeye’a, specjalnie zbudowana wioska, w której nagrano film „Popeye”, a która następnie została przekształcona w lokalny park rozrywki. Jak wygląda obecnie Wioska Popeye’a na Malcie? Czy warto pójść do Popeye Village?

Film „Popeye” z 1980 roku został nagrany na Malcie w zatoce Anchor Bay. Rok wcześniej, właśnie to miejsce zostało wybrane przez producentów na scenerię filmu o znanym marynarzu. Przez kilka miesięcy przygotowywano okolicę oraz budowano drewniane, kolorowe domy, mające później być budynkami w Sweethaven. Po zakończeniu zdjęć do filmu, powstała Wioska Popeye’a została na Malcie i zaczęła pełnić funkcję lokalnego parku rozrywki.

Wybierasz się na Maltę? Koniecznie musisz zwiedzić Vallettę!

Jak wygląda Wioska Popeye’a?

Wioskę Popeye’a można obecnie zwiedzać. Jest to jedna z bardziej znanych atrakcji a Malcie, chociaż większość turystów nie wchodzi nawet do środka.


Na miejscu można zobaczyć wszystkie budynki pojawiające się w filmie. Można zwiedzić guest house Olive Oyl, pocztę, gabinet dentystyczny, piekarnię, gabinet burmistrza. W jednym w budynków znajduje się muzeum Popeye’a z pamiątkami związanymi z postacią marynarza oraz komiksem. Również w muzeum jest nawet możliwość obejrzenia samego filmu, który wyświetlany jest przez cały dzień. Za to w sali kinowej, będzie na was czekać krótki dokument opowiadający o kulisach powstania filmu. Oczywiście na miejscu znajdziesz również sklep z pamiątkami oraz restaurację.

Niewielką część parku zajmuje też Santa’s Toytown, gdzie możemy zobaczyć kolorowe domki niczym z wioski świętego Mikołaja, a w środku elfy pakujące prezenty.

Zobacz jak wygląda Wioska Popeye’a w naszym vlogu.

Postaci z filmu

Gdy tylko wejdziesz do wioski, powitają cię w niej postaci znane z filmu: Popeye, Olive Oyl oraz Bluto. Aktorzy świetnie wczuwają się w rolę postaci i naprawdę można odnieść wrażenie, że są prawdziwi. Co jakiś czas odgrywają też krótkie przedstawienia na głównym placu w wiosce. Tego naprawdę nie możecie przegapić! Robią to znakomicie!

Atrakcje na cały dzień

W Wiosce Popeye’a można spędzić cały dzień. I to nie tylko na zwiedzaniu scenografii filmu. Popeye Village położona jest nad zatoką Anchor Bay, w której można się kąpać. Dlatego warto zabrać ze sobą strój kąpielowy i ręcznik. Cała strefa nad zatoką jest idealnie przygotowana, są prysznice, toalety, oraz miejsca siedzące z zadaszeniem od słońca.


Atrakcje również dla dzieci

Wiele osób mówi, że Wioska Popeye’a to miejsce głównie dla dzieci. To prawda, że atrakcji dla dzieci jest tam mnóstwo, jednak dorośli również znajdą coś dla siebie. Na samym końcu wioski znajduje się strefa relaksu, z małym placem zabaw w wodzie przeznaczonym dla dzieci oraz dużym basenem dla wszystkich. Jeśli nie chcecie kąpać się w morzu, to możecie spędzić kilka godzin właśnie w basenie.

W samym środku wioski jest też strefa z grami. Tam można nauczyć się gry w minigolfa, zagrać warcaby, kółko i krzyżyk, statki, a nawet w grę polegającą na rzucaniu papierem toaletowym do muszli klozetowej.

Aktorzy pracujący w Wiosce Popeye’a organizują też dla dzieci gry i zabawy polegające m.in. na rozwiązywaniu zagadek ukrytych w różnych budynkach Sweethaven.

Punkt widokowy

Jeśli nie chcesz wchodzić do Wioski Popeyea, warto wybrać się chociaż na punkt widokowy znajdujący się tuż obok. Wstęp na punkt widokowy jest całkowicie darmowy, a można zrobić z niego naprawdę świetne zdjęcia.

Planujesz podróż na Gozo? Zobacz co warto zwiedzić na Gozo w naszym przewodniku.

Informacje praktyczne

Ceny biletu wstępu

Aktualne ceny biletów wstępu najlepiej sprawdzić na stronie Popeye Village.

W 2021 ceny wyglądały następująco:

 • Pakiet zimowy (od 6.11 do 31.05) – dorośli 11 €, dzieci (3-12 lat) i emeryci 9 €
 • Pakiet letni czerwiec, wrzesień, październik (od  01.06 do 30.06 i od 01.09 do 05.11) – dorośli 15 €, dzieci (3-12 lat) i emeryci 12,5 €
 • Pakiet letni lipiec, sierpień (od 1.07. do 31.08) – dorośli 18 €, dzieci (3-12 lat) i emeryci 14 €

Bilet można kupić online lub w kasie przy wejściu. Cena przy obydwu formach zakupu jest taka sama.


Co zawiera bilet?

W ramach kupionego biletu możesz przebywać w Wiosce Popeye’a cały dzień w czasie godzin jej otwarcia. Bilet zawiera:

 • zwiedzanie scenografii do filmu
 • przedstawienia organizowane przez aktorów
 • gry i zabawy dla dzieci (w tym poszukiwanie skarbów)
 • 15 minutowy dokument o powstawaniu filmu wyświetlany w kinie
 • dostęp do gier i minigolfa
 • wstęp na basen oraz na wodny plac zabaw
 • darmową pocztówkę do odebrania w sklepie z pamiątkami
 • darmowy popcorn do odebrania w kinie

Jak dojechać do Popeye Village?

Przed Wioską Popeye’a znajduje się darmowy parking, na którym można zostawić samochód lub skuter. Jeśli jednak nie masz swojego środka komunikacji, możesz dojechać na miejsce autobusem.

Transport publiczny

Do Popeye Village dojeżdża tylko jedna linia autobusowa – 101. Linia 101 łączy port Cirkewwa z miejscowością Mgarr. Co ciekawe, autobus przejeżdża przez Wioskę Popeye’a bez względu na kierunek podróży. Dostaniesz się tam autobusem zarówno podróżując z portu Cirkewwa do Mgarr, jak i podróżując z Mgarr do portu. Ewentualnie, możesz przejść do wioski pieszo od plaży Mellieha. Taki spacer zajmie ok. 20 minut.