E-booki „Podróż po egipskiej kuchni” oraz „Podróż po egipskiej kuchni. Desery” to e-booki z przepisami kuchni egipskiej. To też owoc naszego 10-letniego wspólnego życia i gotowania po egipsku. Potrawy, które w nim znajdziesz, powstawały przez ostatnią dekadę zarówno w naszym domu w Polsce, jak i Egipcie oraz na Malcie. Teraz dzielimy się z Tobą sekretami egipskiej kuchni, których znajomość pomoże Ci w przygotowaniu wyśmienitych dań i deserów w swoim domu.

Kuchnia egipska jest niezwykle bogata, ale jednocześnie bardzo prosta. Nasze e-booki pokażą Ci jak szybko można samodzielnie przygotować potrawy egipskiej kuchni. To jedyne takie e-booki dostępne na polskim rynku.

Co znajdziesz w e-booku „Podróż po egipskiej kuchni”?

56 przepisów na autentyczne egipskie potrawy
W e-booku znajdziesz dokładnie 37 przepisów na dania główne, 7 przystawek, 3 rodzaje wypieków i 9 napojów. A wszystkie są naprawdę łatwe do przygotowania!

przepisy wegetariańskie, wegańskie, mięsne oraz na ryby i owoce morza
Wśród 37 przepisów na dania główne 8 jest na dania z rybą lub owocami morza, 5 dań jest mięsnych, a 24 są wegetariańskie (w tym aż 21 również wegańskie).

✓ historie egipskich potraw
„Podróż po egipskiej kuchni” to nie tylko e-book z przepisami, ale też ciekawostki o egipskich daniach. Dzięki e-bookowi dowiesz się jakie historie i legendy wiążą się z lokalnymi potrawami.

ciekawostki językowe
Każda z potraw w e-booku zawiera również nazwę w dialekcie egipskim wraz z transkrypcją aby ułatwić Ci jej odczytanie. Znajdziesz tu też wiele ciekawostek językowych związanych z jedzeniem, które ułatwią ci zrozumienie egipskiej kuchni.

informacje o kulturze jedzenia w Egipcie
Dzięki naszemu e-bookowi nie tylko będziesz w stanie przygotować samodzielnie egipskie dania, ale dowiesz się też jak i co jadą Egipcjanie, jakie rodzaje kawy piją na co dzień oraz jakich sekretnych składników używają w swojej kuchni.

informacje o produktach potrzebnych do przygotowania dań
Niektóre egipskie dania wymagają użycia niecodziennych dla nas składników, w e-booku dokładnie wyjaśniliśmy jakie produkty potrzebne są do przygotowania dań i gdzie w Polsce można je kupić.

Jak wygląda e-book „Podróż po egipskiej kuchni”?

„Podróż po egipskiej kuchni” to 136 stron autorskich przepisów i zdjęć egipskich dań. E-book jest dostępny w formacie pdf. Chcesz wiedzieć dokładnie jakie potrawy znalazły się w e-booku? Sprawdź poniższą galerię.

Co znajdziesz w e-booku „Podróż po egipskiej kuchni. Desery”?

✓ 20 oryginalnych przepisów na egipskie desery
Przepisy na desery są naszymi autorskimi przepisami, stworzonymi po wielu latach wspólnego gotowania.

✓ przepisy na słodycze wegańskie lub z opcją wegańską
Wśród 20 przepisów na desery 4 są wegańskie.

✓ historie powstania egipskich słodyczy
E-book „Podróż po egipskiej kuchni – desery” to nie tylko przepisy, ale też historie wyjaśniające pochodzenie egipskich deserów.

✓ ciekawostki językowe
Wszystkie desery w e-booku zawierają również nazwę w dialekcie egipskim wraz z transkrypcją aby ułatwić Ci jej odczytanie. Znajdziesz tu też wiele ciekawostek językowych tłumaczących znaczenie nazw poszczególnych słodyczy.

informacje o produktach potrzebnych do przygotowania deserów
Niektóre egipskie desery wymagają użycia niecodziennych dla nas składników, w e-booku dokładnie wyjaśniliśmy jakie produkty potrzebne są do ich przygotowania i gdzie w Polsce można je kupić.

Jak wygląda e-book „Podróż po egipskiej kuchni. Desery”?

„Podróż po egipskiej kuchni. Desery” to 52 strony autorskich przepisów i zdjęć egipskich deserów. E-book jest dostępny w formacie pdf. Chcesz wiedzieć dokładnie jakie przepisy znalazły się w e-booku? Sprawdź poniższą galerię.