Muzyka na podróż samochodem – nasza playlista na road trip

Jak przetrwać długą podróż samochodem? Oczywiście słuchając dobrej muzyki! Muzyka to „must have” każdej podróży. Dzisiaj chcemy podzielić się z wami najlepszą muzyką na podróż samochodem. Najlepszą bo playlistę ułożyliśmy sami. Czego słuchać w podróży? Zobaczcie czego słuchamy my w czasie naszych road tripów i jaka jest nasza polecana muzyka na podróż.

Muzyka w podróży

Jeśli podróżujecie samochodem zgodzicie się pewnie z nami, że dobra muzyka to podstawa. Nie ruszamy się nigdzie samochodem bez naszej playlisty. Nie wyobrażam sobie prowadzić przez kilka godzin w ciszy. Muszę rozmawiać lub czegoś słuchać. Inaczej czas dłuży mi się w nieskończoność. Przez długi czas szukałam idealnej playlisty na road tripy. W końcu przygotowałam swoją. Kilkanaście podróży samochodem po Polsce i Europie przez ostatnie trzy lata zrobiło swoje. Mamy zapas muzyki na kilkanaście godzin słuchania. Dzięki niej przetrwaliśmy wiele godzin na granicach w drodze na Bałkany i godziny jazdy dookoła Morza Bałtyckiego.

Czego słuchamy w podróży?

Właściwie to wszystkiego. W drodze mamy playlistę z godzinami muzyki wszelkiego rodzaju, której słuchamy na co dzień. Jednak za granicą lubimy też po prostu włączyć sobie radio i posłuchać lokalnych artystów, najlepiej w ich własnym języku. Poza tym obydwoje słuchamy innej muzyki i jakoś trzeba to pogodzić w podróży aby każdy był zadowolony. W naszym samochodzie królują piosenki w języku angielskim, ale sporo jest też tych po hiszpańsku, francusku, portugalsku, arabsku i polsku. Mamy dwie zasady jeśli chodzi o muzykę w podróży. Piosenki muszą być żywe i/lub nadawać się do śpiewania. Tak, śpiewamy w samochodzie. Ale nie martwcie się, robimy tak tylko wtedy kiedy jesteśmy sami.


Nasza playlista na road trip

Z godzin naszej muzyki, której słuchamy w podróży wybrałam w końcu to co lubię najbardziej aby podzielić się z Wami gotową playlistą. Znajdziecie tu muzykę różnego rodzaju, od rocka, popu, przez hity lat 90-tych, hiszpańskojęzyczne przeboje, a nawet ulubioną piosenkę Mohameda po polsku! Po prostu zobaczcie i częstujcie się!

A czego wy słuchacie w podróży? Macie swoje ulubione piosenki, artystów lub całe albumy? Jaka jest waszym zdaniem najlepsza muzyka na podróż samochodem? Jaki utwór powinien pojawić się na naszej playliście? Dajcie znać, a chętnie rozszerzymy naszą listę utworów o wasze propozycje.7 komentarzy

 1. Różnie się słucha w podróży i życiu poza granicami kraju. Też tak macie, że szukacie częściej muzyki krajowej będąc za granicą niż słuchając jej będąc w kraju? Ja tak mam. Pewnie wtedy dopada tęsknota. Szukam stacji online i słucham. Czasami są to stacje komercyjne, z kraju. Czasami jakieś małe stacje, nadające w internecie. Teraz leci u mnie właśnie coś lokalnego. Full.fm chyba z Londynu. Moja ulubiona muzyka polska od całkiem zwariowanych DJi. Pewnie jak pandemia się skończy i wrócę na jakiś czas do kraju, to będę słuchał zagranicznych utworów w zagranicznych stacjach 🙂

 2. Czego ja słucham? Uwielbiam muzykę z lat 70 i 80, często słucham tematycznych stacji on-line ? a na Bałkanach uwielbiałam, jak w autostopie lub małym furgonie leciała muzyka lokalna, albo nawet folkowa. Potem wracam, w szare dni po urlopie włączam coś w ten deseń i myślami jestem daleko, w najlepszych wspomnieniach.

  1. Author

   Też bardzo lubię słuchać lokalnej muzyki ? To dla mnie stały element poznawania nowego kraju ?

 3. Najczęściej w podróży słuchamy radia, a jeśli mamy problem z odbiorem, wówczas włączamy naszą playlistę, którą rządzi nasz syn 🙂 I wbrew pozorom nie są to wcale piosenki dla dzieci 🙂

  1. Author

   U nas panuje zasada, że ten kto prowadzi włącza swoją playlistę. Bywa to uciążliwe jeśli zbyt długo prowadzi mąż ? Ale lubimy też sobie słuchać lokalnego radia za granicą ?

 4. Każdy ma swoje ulubione utwory, które będą mu idealnie towarzyszyć w podróży, muzyka w podróży odgrywa ważną rolę 🙂

  1. Author

   To, że każdy ma swoje ulubione utwory jest raczej oczywiste 😉 Pytanie czego akurat wy lubicie słuchać w podróży 🙂

Comments are closed.