Busem przez świat. Wyprawa pierwsza – recenzja

Przez długi czas chciałam przeczytać książkę „Busem przez świat” i chociaż obecnie wydali już trzy książki postanowiłam zacząć od pierwszej z serii. Podróże „Busem przez świat” zainteresowały mnie dawno temu, przypadkiem znalazłam ich fan page na Facebooku, zaczęłam oglądać filmy na YouTube. Byłam i wciąż jestem całkowicie zachwycona ich podróżami!

Wyprawa pierwsza

„Busem przez świat. Wyprawa pierwsza” to historia pierwszej z wielu już odbytych przez autorów bloga podróży. To historia podróży, która odbyła się w 2010 roku, a grupa 5 kolegów przejechała z Polski na Gibraltar. Ponieważ wtedy nie miałam pojęcia, że taki blog istnieje, książka była świetnym sposobem na dowiedzenie się jak to wszystko wyglądało na początku. Skąd wziął się pomysł kupienia busa? Jak udało się zebrać ekipę na wyprawę? Skąd wzięli na to wszystko fundusze?  Ile to tak naprawdę kosztowało?

Moc ciekawych historii

Z książki dowiecie się też, jak wyglądało szukanie busa, przygotowanie go do podróży, zbieranie potrzebnego ekwipunku, a co najważniejsze przeczytacie całe mnóstwo ciekawych historii z podróży na Gibraltar 🙂 Są tam historie wesołe, smutne, pechowe, momentami przerażające, ale też zabawne i niezwykłe, historie o niesamowitych ludziach spotkanych po drodze, o nieoczekiwanych zwrotach akcji, o pokonywaniu własnych słabości i niespodziewanych przeciwności losu.

Spełnianie marzeń

Zastanówcie się, co może pójść nie tak w podróży starym busem na Gibraltar? Macie już pomysły? To teraz wyobraźcie sobie, że to wszystko (no może prawie wszystko) przydarzyło się w drodze ekipie z Busem przez świat! Byłam pod wrażeniem ich pomysłu i wytrwałości w dążeniu do celu. Pomimo wielu trudności dokonali czegoś w co niewielu na początku wierzyło. Pokazali, że każdy może spełnić swoje marzenia podróżnicze, a żeby podróżować wcale nie trzeba mieć worka pieniędzy. Mieli odwagę zrobić coś innego, coś nowego, a teraz wzoruje się na nich całe mnóstwo innych podróżników amatorów.

Podsumowanie

Książka pełna jest przydatnych porad, począwszy od rzeczy potrzebnych w miesięcznej podróży busem, skończywszy na kosztach wyprawy, do tego pisana jest przystępnym językiem i opisuje niesamowite historie. Czyta się ją jak najciekawszą powieść przygodową! Bardzo jestem ciekawa dwóch pozostałych książek „Ameryka za 8 dolarów” i „Australia za 8 dolarów”. Na pewno niedługo je też przeczytam 🙂 Póki co tym, którzy jeszcze nie czytali polecam „Busem przez świat. Wyprawa pierwsza”!

busem-przez-swiat-wyprawa-pierwsza-b-iext34655523
źródło: www.busemprzezswiat.pl

2 Comments

  1. Ja trafiłem na tę książkę stosunkowo późno, chociaż Karola i jego projekt znam za sprawą bloga oraz kanału na YouTube… Mimo wszystko warto było przeczytać o tym, jak to wszystko się zaczęło.

    1. Author

      Ja też przeczytałam ją kiedy już dobrze znałam blog Karola i oglądałam vlogi na YouTube 🙂 Dzięki tej książce dowiedziałam się jak zaczęła się cała historia Busem przez świat 🙂

Comments are closed.